drimlycoaching@gmail.com | 607 376 319

Blog

Dla początkujących

Jestem z Ciebie dumna. Krok, który podejmujesz świadczy o Twojej odwadze i determinacji. Tak na prawdę, jeśli potrafisz otworzyć się na to, aby zacząć – już wygrałaś : ) 

Żyjemy w systemie, który odciął nas od natury i działa destrukcyjnie na człowieka i planetę — promując toksyczne przekonania, ideały i wartości. Symptomy psychologiczne to naturalna i zdrowa reakcja na rzeczywistość, w której żyjemy. Każda nasza myśl i emocja to alarm przeciwpożarowy. Pomóż gasić pożar już dziś i porzuć przekonanie o własnej ułomności.

Długo marzyłam o byciu coachem. Byłam szczęśliwa, że pomogłam sobie i chciałam w ten sam sposób pomóc innym. Podczas przygotowań, z radością dzieliłam się radami z najbliższymi, znajomymi oraz sporadycznie na grupach wsparcia. Jednak pewna sytuacja skłoniła mnie do przemyślenia

1. Lęk w komunikacji wynika z traumy interpersonalnej. 2. Trauma to nie konkretne zdarzenie, a jego efekt - który zależny jest od wielu czynników, nie tylko typu zdarzenia, ale także np. poziomu wrażliwości osoby. 3. Praca z lękiem to kombinacja uważności (mindfulness) i świadomości (edukacji). 4. Lęk wywołują toksyczne przekonania o nas i innych - trwanie w relacjach, które potwierdzają te przekonania pogłębia zarówno traumę, jak i lęk. 5. Uleczenie traumy interpersonalnej wymaga zdrowych, empatycznych relacji, które pomogą zmienić toksyczne przekonania wywołujące lęk. 6. Każde zachowanie toksyczne jest wynikiem jakiejś traumy - jednak jesteśmy odpowiedzialni za swoje uzdrowienie w pierwszej kolejności. Innych można obdażać współczuciem, tym samym - dla naszego dobra - ograniczając kontakt.

“Podjęłam decyzję. Co do mojego celu życiowego. Więc, chciałabym mistrzowsko opanować język angielski, i wyjechać na studia literackie do Nowego Jorku — tam napisać kilka bestsellerów i być ustawioną do końca życia kropka.”  – Lublin, 29.06.09 (lat 13) Gdy czytam